Odkurzacz bezprzewodowy – najlepsze – opinie – ranking

Ciężko dziś pewnie wyobrazić sobie mieszkanie bez sprzętu, jakim jest odkurzacz. Zdecydowana większość z nas chce przebywać w środowisku czystym. Dbamy więc o to, by wszelkimi dostępnymi sposobami osiągnąc stan, w którym zwłaszcza kurzu w otaczającym nas powietrzu, a co za tym idzie – w pomieszczeniach, w których przebywamy, było jak najmniej.

Odkurzacz zasadniczo służy co oczyszczania podłóg i innych powierzchni płaskich z różnych zabrudzeń, głównie w formie stałej oraz opadłego na te powierzchni kurzu czy pyłu. Jego funkcja jest więc zasadniczo bardzo ważna, zwłaszcza w dobie tak powszechnie występującej alergii na kurz czy też astmy. Nadmiar więc kurzu oraz pyłu w powietrzu, dość znacznie utrudnia funkcjonowanie osób borykających się z tego rodzaju problemami, a zmuszonych do przebywania w tych miejscach.

odkurzacz bezprzewodowy: ręczny, pionowy, akumulatorowyWiększość nowoczesnych odkurzaczy jest skonstruowana zasadniczo dość podobnie do siebie – posiadają odpowiednie urządzenie ssące, wspamagane coraz częściej nasadkami obrotowymi, wspomagającymi usuwanie brudu, który jest filtrowany przez cały system filtrów i umieszczany w komorze na brud.


A mimo to, ilość obecnych na rynku modeli sprawia, że wybór wcale nie jest taki prosty, nawet w kategoriach największej skuteczności czy też jaki wybór najbardziej ekonomiczny. Dlatego też poruszymy tę kwestię nieco bliżej i omówimy dostępne rozwiązania oraz możliwości w przytoczonym przeglądzie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nim. Wierzymy, że poniższe opracowanie zdecydowanie ułatwi wybór odpowiedniego modelu.

odkurzacz bezprzewodowy: ręczny, pionowy, akumulatorowy

Na początku należy doprecyzować przede wszystkim kwestie techniczne. Jak się bowiem okazuje, samych typów odkurzaczy jest całkiem sporo i w uzależnieniu od wybranego typu, możemy spodziewać się zupełnie innych możliwości w danym modelu.

Najpopularniejszym obecnie typem jest odkurzacz pionowy. Wyróżniamy w tej kategorii zarówno odkurzacz pionowy przewodowy lub sieciowy oraz bezprzewodowy. Oczywiście różnica jest uzależniona od tego, czy dany sprzęt wymaga stałego podłączenia do sieci zasilającej, czy też wystarczy, że zostanie naładowany i może być używany bez stałego zasilania.

  • Odkurzacz pionowy jest rozwiązaniem, w formie stojącej pionowo rury zakończonej z jednej strony nasadką ssącą, ze szczotką oraz wałkiem obrotowym, służącym do zbierania zabrudzenia, z drugiej zaś odpowiednim silnikiem z turbiną, który wywołuje efekt ssący. Odkurzacz pionowyMniej więcej w połowie znajduje się coraz częściej stosowany pojemnik na brud, który zastępuje w tym wypadku worek, co jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem.

Zaletą tego typu rozwiązania są bez wątpienia jego niewielkie gabaryty, dzięki czemu urządzenie te mieści się praktycznie wszędzie i w prosty sposób dociera nawet w najtrudniej dostępne miejsca.

  • Odkurzacz bezprzewodowy, czy też inaczej akumulatorowy jest odmianą odkurzacza pionowego, który nie wymaga stałego podłączenia do sieci elektrycznej, poza czasem jego ładowania. Odkurzacz bezprzewodowyZdecydowanie zwiększa to funkcjonalność tego typu rozwiązania, pozwala bowiem na pracę w miejscach z utrudnionym dostępem prądu lub wręcz w miejscach, do których odkurzacz podłączony do sieci nie dotarłby.

Często pojawia się również zapytanie o odkurzacz ręczny. Najczęściej chodzi o odkurzacz bezprzewodowy ręczny. Jest to rozwiązanie maksymalnie zminiaturyzowane, które umożliwia odkurzanie w zupełnym oderwaniu od od dużej konstrukcji ssącej czy podłączenia do prądu. Taki odkurzacz bezprzewodowy ręczny to to samo praktycznie, co odkurzacz bezprzewodowy, samochodowy – to właśnie najlepsze bowiem zastosowanie tego rodzaju urządzenia.

Niewielkie gabaryty wydatnie ułatwiają czyszczenie tapicerki samochodowej, a brak podłączenia do sieci pozwala na dowolne manewrowanie.

Oznatnią opcją, dostępną w tej rodzinie jest odkurzacz bezprzewodowy 3w1. Jest to model łączący w sobie z jednej strony odkurzacz pionowy, z pojemnikiem na kurz. Same urządzenie ssące jest w tym przypadku odkurzaczem ręcznym, specjalnie przedłużanym do pełnogabarytowego za pomocą specjalnej rury ssącej. Łączy w ten sposób dwie funkcje, poszerzane dodatkowo o funkcjonalność mopa. Tak uzyskujemy urządzenie 3 w 1, które można zakupić raz oraz stosować bez większych problemów w różnych przypadkach.

ranking odkurzaczy bezprzewodowych

Żeby dobrać odpowiednie rozwiązanie, trzeba dostatecznie zbadać rynek, poznać wszystkie dostępne na nim modele oraz niuanse i wybrać te, które będzie odpowiadać naszym potrzebom. Dla kogoś, kto z rynkiem nie jest odpowiednio głęboko zaznajomiony, z pewnością pomocny będzie odpowiednie zestawienie.

Ranking, w którym znajduje się zarówno odkurzacz pionowy, bezprzewodowy, czyli akumulatorowy oraz ręczny, będzie najlepszym tego rodzaju źródłem informacji. Poniżej prezentujemy takie zestawienie – zapraszamy do zapoznania się z nim i wypracowania na jego podstawie stosownych wniosków.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że sam ranking to nie tylko świetna forma podsumowania. Każdy model obecny w powyższym zestawieniu ma odnośnik do swojej podstrony. Na niej nie tylko można szerzej zapoznać się z danym modelem, ale również zapoznać się z szeregiem informacji na temat tego modelu oraz źródłami jego nabycia. Zapraszamy zatem do szczegółowego zapoznania się z całą treścią zestawienia.

Opinie użytkowników odkurzaczy bezprzewodowych

Najlepszą formą weryfikacji skuteczności danego rozwiązania wcale nie są aspekty techniczne, które zasadniczo ustalane są zazwyczaj w formie specjalnego testu, przeprowadzanego w ściśle kontrolowanych warunkach. Warunki te zazwyczaj nie odpowiadają tym, które w których dany sprzęt musi na co dzień pracować. Dlatego też warto rozszerzyć analizę o dodatkowe czynniki.

Sprawdźmy jakie dany odkurzacz bezprzewodowy, pionowy czy ręczny ma opinie. Do takiej analizy wykorzystamy zebrane wcześniej wypowiedzi na temat danego produktu. Sprawdziliśmy, jakie opinie ma dany odkurzacz bezprzewodowy na ceneo lub allegro oraz czy dany odkurzacz pionowy przeszedł test jakości oraz jak dobrze ów sprawdzian wyszedł. Dla każdego modelu zebraliśmy tego rodzaju informacje i umieściliśmy je na odpowiedniej podstronie, odpowiedniej dla niego w powyższym rankingu.

Sugerujemy się zapoznać zatem z treścią stosownej podstrony i odpowiednimi wypowiedziami.

  • odkurzacz bezprzewodowy philips

Odkurzacz bezprzewodowy Philips to przedstawiciel najpopularniejszej marki produkującej sprzęt AGD i RTV. Znany jest z wysokiej jakości produktów, a w ostatnim czasie odkurzacz pionowy Philips jest jednym z najpopularniejszych obecnych na rynku modeli tego typu. Jest to odkurzacz akumulatorowy Philips, który łączy w sobie wszystkie podstawowe cechy, które omawialiśmy w poprzednich akapitach. odkurzacz bezprzewodowy philips

Jest więc to zwykły odkurzacz w pełnej konstrukcji – odkurzacz ręczny philips rozbudowany o przedłużenie w formie rury ssącej, zakończonej nasadką z wałkiem obrotowym z odpowiednimi wypustkami, poprawiającymi efekty pracy. Dodatkowo, wiele z modeli jest wyposażonych w funkcję mopa, przez co otrzymujemy rozwiązanie kompleksowe, nazywane 3w1. Pozwala to na osiągnięcie zdecydowanie lepszych efektów czyszczenia niż rozwiązania tradycyjne.

  • odkurzacz bezprzewodowy bosch

Odkurzacz bezprzewodowy bosch to najpopularniejsze rozwiązanie alternatywne dla modelu Philips. Odkurzacz pionowy bosch oferuje dokładnie takie same funkcje jak jego największy konkurent. odkurzacz bezprzewodowy bosch

Mamy więc tutaj również model, który łączy odkurzacz akumulatorowy i odkurzacz ręczny bosch w jednym sprzęcie. Część rozwiązań również pozwala na mycie na mokro, dzięki zaimplementowanej funkcji mopa. Warto więc również i na te rozwiązanie się zdecydować, jeśli szukamy odpowiedniego sprzętu dla siebie.

  • odkurzacz bezprzewodowy electrolux

Odkurzacz bezprzewodowy electrolux to równie efektywne rozwiązanie, pozwalające na kompleksowe czyszczenie. Zdecydowanie jednak ilość modeli, oferowanych przez tę rodzinę sprzętu jest zdecydowanie skromniejsza od powyżej prezentowanych. odkurzacz bezprzewodowy electrolux

Niemniej odkurzacz pionowy electrolux jest często w korzystniejszych cenach niż rozwiązania alternatywne, nie tracąc zbyt wiele na jakości w stosunku do topowych modeli, co zbiorczo przekłada się na bardzo ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie.

  • odkurzacz bezprzewodowy dyson

Odkurzacz bezprzewodowy dyson to rozwiązanie dla bardziej wymagających, głównie ze względu na oferowaną zdecydowanie największą siłą ssącą. Pozwala to na wykonywanie zdecydowanie trudniejszych zadań oraz czyszczenie trudniej dostępnych powierzchni, w tym również użytku przemysłowego. odkurzacz bezprzewodowy dyson

Funkcjonalność tego sprzętu jest również bardzo duża z uwagi na szereg akcesoriów dodatkowych, takich jak różnego rodzaju szczotki, czy wygodną w montażu stację dokującą, stacjonarną. Dzięki temu jest to zdecydowanie najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.

Inni producenci

Oprócz najpopularniejszych modeli, opisanych w poprzednich akapitach, na rynku funkcjonują również modele mniej popularne, innych firm.

Odkurzacz bezprzewodowy i/lub pionowy samsung to rozwiązanie również o bardzo wysokiej jakości. Ten producent co prawda specjalizuje się bardziej w sprzęcie RTV, czyli telewizorach lub smartfonach, jednakże sprzęt AGD również produkuje solidny. Dla osób, które zdecydują się na ten odkurzacz, czeka rozwiązanie atrakcyjne cenowo oraz funkcjonalne.

  • Odkurzacz bezprzewodowy rowenta to model odkurzacza z mniej popularnej rodziny, niemniej pochodzącej od producenta specjalizującego się w sprzęcie AGD. Oznacza to ostatecznie, że mamy do czynienia z równie ciekawym zestawem modeli, od prostych rozwiązań spełniających podstawowe funkcje aż po pełne modele typu 3w1. Warto zwrócić uwagę na te modele, gdyż w wielu przypadkach odkurzacz pionowy rowenta to jedno z lepszych rozwiązań w atrakcyjnej cenie.
  • Odkurzacz bezprzewodowy hoffen to rozwiązanie dostępne w szerokiej dystrybucji w sieci dyskontów Biedronka. Jest to rozwiazanie zdecydowanie ekonomiczniejsze, jeśli uwzględnimy cene zakupu oraz eksploatacji. Jednakże należy bezwzględnie zaznaczyć, że jakość tej rodziny odkurzaczy jest zdecydowanie mniejsza od innych, omawianych powyżej modeli.
  • Odkurzacz pionowy karcher to zdecydowanie mniej popularne rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej znany jest odkurzacz bezprzewodowy karcher w formie odkurzacza ręcznego. Oczywiście takie rozwiązanie jest mniej funkcjonalne od produktu łączącego w sobie kilka różnych funkcji, jednakże w zakresie czyszczenia trudno dostępnych powierzchni, wymagających dotarcia za pomocą odkurzacza ręcznego, jest to rozwiązanie sprawdzające się idealnie. Oczywiście jest również dostępne rozwiązanie w formie odkurzacza pionowego, jest to jednak mniej popularne rozwiazanie.
  • Odkurzacz bezprzewodowy zelmer to zasadniczo najskromniejsza grupa modeli. Najpopularniejszy odkurzacz zelmer to model pionowy, który oferuje zestaw podstawowych możliwości. Jest to bardzo istotna informacja, gdyż kupując ten model możemy spodziewać się zasadniczo tylko kilku podstawowych funkcji.

Analizując powyższy opis oraz analizę rynku odkurzaczy, należy dość jednoznacznie stwierdzić, że mamy do czynienia z bardzo dużym wyborem.

Na pierwszy rzut oka poszczególne modele nie różnią się zasadniczo od siebie, dlatego warto szczególnie dokładnie zapoznać się z zamieszczonym powyżej rankingiem i odnośnikami do podstron traktujących o danych modelach, by dokładnie przeanalizować każdy model i dobrać taki odkurzacz, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby, jakiekolwiek by one nie były.